שאלות ותשובות בנוגע לבגרות במתמטיקה

 
אספנו עבורכם מספר שאלות החוזרות על עצמן לגבי הבגרות במתמטיקה. באם יש לכם שאלה נוספת נשמח אם תפנו אלינו בטופס יצירת קשר או בכתובת הדוא״ל: office@bagrutonline.co.il.
למעבר מהיר אל השאלה לחצו על השאלה המתאימה.
 
מהו תלמיד משנה אקסטרני ומהו תלמיד משנה אינטרני?
  • נבחן משנה אקסטרני - נבחן שלא סיים 12 שנות לימוד או שאינו נבחן בשום בחינת בגרות בתיכון. מכיוון שתלמיד זה אינו שייך לשום תיכון, על התלמיד להירשם לבחינות הבגרות דרך השלוחות האקסטרניות. למידע על השלוחות האקסטרניות - לחצו כאן.
  • נבחן משנה אינטרני - תלמיד שסיים 12 שנות לימוד ונבחן לפחות בבחינת בגרות אחת. על תלמיד זה להירשם לבחינות הבגרות דרך בית הספר בו הוא למד. במידה ובית הספר נסגר ניתן לפנות אלינו לקבלת ייעוץ.

 
 
חזור לראש העמוד
מהו ״תיק משפר ציון״?
תלמידים הלמדו 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות או זכאות לתעודת בגרות הרוצים לשפר ציון מסויים יכולים לעשות זאת בתיכון בו למדו, אך במקרים מסויימים התלמיד לא יכול לעשות זאת עקב שינוי מקום מגורים או מעבר מהמתכונת הדתית למתכונת החילונית, במקרים אלו על התלמיד לפתוח תיק משפר ציון.
פתיחת תיק משפר ציון כרוכה בתשלום על סך 127 שקלים וניתן לעשות זאת בשלוחה האקסטרנית. על התלמיד להביא לשלוחה האקסטרנית:
  • גיליון ציונים (או תעודת בגרות).
  • תעודת זהות (לא רישיון נהיגה).
  • 2 תמונות דרכון.
תלמידים הבוחרים לפתוח תיק משפר ציון נשארים בסטטוס של נבחנים אינטרניים, אך את המקצועות שהם בחרו לשפר הם משפרים כתלמידים אקסטרניים ולכן הטיפול בהם יעשה דרך השלוחה האקסטרנית.

 
 
חזור לראש העמוד
מהו המרב״ג?
מרב״ג הם ראשי תיבות של מרכז בחינות גמיש. תלמידים אשר איחרו את ההרשמה לבחינת הבגרות יכולים להירשם לבחינת הבגרות דרך המרב״ג. ההרשמה לבחינות הבגרות דרך המרב״ג מתבצעת יום לפני הבחינה ועלות ההרשמה גבוהה יותר מהרשמה רגילה.

 
 
חזור לראש העמוד
האם ניתנים בונוסים לתלמידים הלומדים 4 או 5 יח״ל במתמטיקה?
כן. תלמידי 4 ו- 5 יח״ל במתמטיקה זכאים לבונוס בציון הסופי וכך גם בכל מקצוע מוגבר אחר אותו התלמיד בוחר ללמוד. תלמידי 3 יח״ל אינם זכאים לבונוס בציון הסופי. לקריאה נוספת על הבגרות במתמטיקה ותכנית הבונוסים - לחצו כאן.

 
 
חזור לראש העמוד
האם המוסדות להשכלה גבוה מתייחסים שווה בשווה לכל תעודת בגרות?
כן. כל סוגי תעודת הבגרות שווים בעיני המוסדות להשכלה גבוה ואין שום הפלייה בין בגרות אינטרנית, אקסטרנית או משנית.

 
חזור לראש העמוד
מתי נפתחים הקורסים הקרובים ומתי מתקיימות בחינות הבגרות?
הקורסים לתלמידי תיכון פתוחים תמיד, כל שצריך הוא להירשם והקורס נפתח ישירות.
הקורסים לתלמידים אקסטרנים נפתחים פעמיים בשנה, בהתאם למועד אליו התלמיד ניגש. הקורס למועד חורף נפתח בדר״כ לקראת ספטמבר והקורס למועד קיץ נפתח בדר״כ לקראת ינואר. תלמידים אקסטרנים יכולים להירשם גם לאחר מועד ההרשמה אך מומלץ להזדרז ולהירשם בהקדם.
בחינות הבגרות במתמטיקה נערכות בשני מועדים: 
  •  הבחינה במועד חורף נערכת בדר״כ לקראת סוף ינואר.
  • הבחינה במועד א׳ בקיץ נערכת בדר״כ באמצע מאי ומועד ב׳ בתחילת יולי.
התלמידים שלנו מקבלים עדכון כאשר מתפרסמים התאריכים המדוייקים.

 
 
חזור לראש העמוד
מהו המיקוד לבחינת הבגרות במתמטיקה?
בעבר משרד החינוך היה מפרסם רשימת נושאים שלא יהיו בבחינת הבגרות, רשימה זו נקראה מיקוד. נכון להיום המיקוד בבחינת הבגרות במתמטיקה התבטל ולכן על התלמידים ללמוד את כל הנושאים לקראת הבחינה. נציין שלמרות שעל התלמיד ללמוד את כל הנושאים לקראת בחינת הבגרות ישנם נושאים שחוזרים על עצמם בתדירות גבוהה בבחינה.

 
חזור לראש העמוד
היכן אני יכול למצוא את רשימת הנושאים לקראת הבחינה?
את רשימת הנושאים ניתן למצוא בראש עמוד הקורס אליו אתם רשומים. למידע נוסף ניתן להיכנס לעמודי השאלונים באתר:

 
 
חזור לראש העמוד
היכן ניתן למצוא את דפי הנוסחאות למבחנים?
את דפי הנוסחאות ניתן למצוא בראשית עמוד הקורס אליו אתם רשומים, לחילופין ניתן להוריד את דפי הנוסחאות ע״י לחיצה על הקישור המתאים:

 
 
חזור לראש העמוד